< ZK w Łubianie

Podsumowanie akcji :Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Się działo !
W ramach działań "Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych "w naszej szkole przeprowadziliśmy:
1. Akcję„Starszy kolega czyta młodszemu”, czyli „Spotkanie z książką”, w którym udział wzięli uczniowie klas I- III. Uczniowie klas ósmych pięknie wcielili się w rolę bohaterów opowiadania Gangu Słodziaków i czytali młodszym słuchaczom ciekawe przygody z "Leśnej Polany".
2."Konkurs na Najlepszego Czytelnika Miesiąca Października”. I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Joanna Worzała ucz. kl.III a, a w kategorii klas IV-VIII Aleksandra Narloch ucz. kl.VIIIa.
3.„Książkową listę przebojów”. Uczniowie chętnie wrzucali do "Magicznej skrzynki" tytuły książek, które ich zdaniem warto przeczytać. Na tej podstawie utworzyliśmy "Książkową Listę Przebojów". W tym konkursie szczęśliwym zwycięzcą , wylosowanym z "Magicznej Skrzynki", został Szymon Lindstedt.
4.Konkurs plastyczny pt.:" Polecam! Koniecznie przeczytaj tę książkę:)". Zaszczytne I miejsce w kategorii: klasy I-III zdobyła Nikola Staniszewska z kl.II, natomiast , w kategorii klasy IV-VIII praca zespołowa Aleksandry Lewandowskiej z kl.VIa i Otylii Koczorowskiej z kl.VI b.
5.Zagadkowy konkurs: „Pudło wiedzy, czyli poznaj po słowie, co kto ma w głowie”, pokazał, że nasi czytelnicy posiadają dużą wiedzę z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży. W kategorii kl.I-III zwycięzcą została Martyna Marszałkowska z kl. III b, a w kategorii kl.IV-VI Maksymilian Krauze z kl. VI a.
6.Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I miało miejsce 25.10.2019r. Było to wydarzenie, które już dziś przynosi skutki w postaci licznie odwiedzających, chętnych i świadomych czytelników.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom ,wychowawcom oraz dyrekcji szkoły za wsparcie i pomoc w oranizacji naszej akcji , służącej zaszczepianiu tak ważnego w życiu człowieka nawyku czytania.
Wszystkim czytelnikom gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w "Październikowej Akcji Billioteki Szkolnej" .

J. Reclaff-Ptaszyńska
M. Landowska