< ZK w Łubianie

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada 2019 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał pan Dyrektor oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. To oni wprowadzili wszystkich w atmosferę tego patriotycznego święta.
Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny. Jako pierwsza wystąpiła grupa przedszkolaków pani Renaty Kaszuby. Maluszki wyrecytowały wiersz „To jest Polska” Zbigniewa Jerzyny.
Uczniowie klas 4-8 zaprezentowali spektakl teatralny zatytułowany „Dwa głosy o 11 listopada”. Aktorzy przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach historycznych naszego kraju oraz zwrócili uwagę na to, że Polacy nigdy się nie poddali i wytrwale dążyli do tego, by Polska stała się wolnym państwem. Występ wzbogaciły pieśni patriotyczne: „Rota”, „Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, piosenka „Niepodległa Niepokorna” oraz wiersze: „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego, „Taki kraj” Jana Pietrzaka i wiersz „Wolność”.
Po występach artystycznych odśpiewaliśmy hymn szkoły. Pan Dyrektor podziękował artystom za występ, nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz za wykonanie przepięknej dekoracji.
O godzinie 11:11 ponownie zebraliśmy się na dolnym holu, aby wspólnie odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

O. Słomińska
A. Kreft
R. Kaszuba
M. Błaszkowski
A. Prieba