< ZK w Łubianie

"Międzynarodowy Dzień Kropki”

Od kilku lat, 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
W bieżącym roku również nasza szkoła włączyła się w organizację Święta Kropki. Na tę okoliczność przyozdobiliśmy ściany plakatami, informacjami o obchodach i organizacji tego wyjątkowego dnia.
Samorząd Uczniowski w porozumieniu z panem dyrektorem ustalił, iż 13 września wszyscy uczniowie, którzy przyjdą ubrani w „kropki”, zostaną zwolnieni z niezapowiedzianej ustnej odpowiedzi. Pomysł ten został przyjęty z aplauzem.
W bibliotece odbyła się pogadanka na temat książki „The Dot” Petera Reynoldsa. Fabuła utworu to historia kropki, która zmieniła świat małej Vashti, dzięki której dziewczynka uwierzyła w siebie. Następnie losowano tajemnicze przedmioty z worka w kropki i określano ich przydatność. Czytelnicy wykonywali kropkowane prace plastyczne pod hasłem: " Kropka częścią całości. Czym jest moja kropka?"
Dzieci w szkolnej świetlicy wykonały wielobarwne prace plastyczne , malując kropki patyczkami do uszu. Wspólnie zrobiły drzewo, do którego przywiesiły kolorowe kółeczka i napisali w nich swoje talenty.
Klasa VIa obchodziła ten wyjątkowy dzień na lekcji języka polskiego. Poznała historię Vashti i zapragnęła tworzyć tak jak ona. Każdy uczeń stworzył jedyno i niepowtarzalne dzieło na kamieniu. Zadaniu temu towarzyszyło mnóstwo uśmiechu na twarzach szóstoklasistów.
To był wspaniały i niezapomniany dzień, który ,mamy nadzieję, przyczyni się do ujawnienia niejednego skrytego talentu.

M. Landowska
A. Jakubek
J.Reclaff-Ptaszyńska