< ZK w Łubianie

Wyjazd przedszkolaków do kina

Trzynasty nie musi być pechowy!
Właśnie trzynastego grudnia grupa dzieci z przedszkola wybrała się do kina na film „Kraina lodu II”. Po obejrzeniu pierwszej części dzieci zadawały pytania dotyczące tego, dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą?
Odpowiedzią na to pytanie jest część druga filmu. Elsa razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. W drugiej części dziewczyna musi mieć nadzieję, że moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka.
Kraina lodu II" zdumiewa tym, jak świetnie udało się dopasować do siebie bardzo różnorodne elementy, by baśń stworzyła jednolitą całość. Film dostarcza widzom całej masy wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych. Znalazło się też miejsce na chwilę zadumy nad destrukcyjną potęgą strachu i ignorancji. Poważniejsze tony są jednak doskonale równoważone przez zwariowane sceny komediowe czy sekwencje pełne dynamicznej akcji.
Dzieci po obejrzeniu filmu były zadowolone nie tylko z tego, że obejrzały dobry film, ale i z tego, że uzyskały odpowiedź na swoje pytania.

M. Pellowska
A. Tuszkowska