< ZK w Łubianie

Wigilia i Jasełka w szkole

W dniu 20 grudnia 2019 roku do naszej szkoły w pełnej krasie zawitał świąteczny nastrój.
Najmłodsi z przejęciem przywitali w swoich salach Gwiazdora. Tymczasem uczniowie klas I-VIII przygotowali w swoich klasach, razem z wychowawcami, wigilie klasowe.
Następnie na holu szkoły odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów wszystkich klas, przy akompaniamencie pana A. Prieby.
Okazało się, że w naszej szkole jest wielu uczniów, którzy przepięknie grają na instrumentach lub mają ogromne zdolności wokalne.
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Przedstawienie jasełkowe pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik ” wykonali uczniowie klas II, Vb i VIb przygotowane przez p. E.Zorn i J.Nakielską. Jasełka zostaną, jak co roku, przedstawione również w kościele w Łubianie dnia 12 stycznia 2020 r.
Ten dzień był również okazją do podziekowania wszystkim uczniom i nauczycielom za wkład wlożony w świąteczną zbiórkę żywności. Wielkie gratulacje i wielkie podziekowania.
Kolejnym punktem było wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową - wszystkim seredcznie gratulujemy.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

J. Nakielska