< ZK w Łubianie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

25 października 2019r. uczniowie klasy I naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej Biblioteki. Głównym celem uroczystości było wzbudzanie zamiłowania do literatury dla dzieci, kształtowanie nawyku poszanowania książek, oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Uroczystość uświetniła obecność dyrektora szkoły p. Mirosława Peplińskiego oraz wychowawczyni klasy p. Elżbiety Jagodzińskiej. Uczniowie klas VIII natomiast, zadbali o część artystyczną , w której wystąpili , w roli Czerwonego Kapturka, Kota w Butach oraz Książki.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, kiedy je czytają. Wysłuchali również próśb książki oraz rad dotyczących czytania. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, rozwiązywali zagadki dotyczące znajomości baśni i bajek. Trzeba dodać, że wykazali się znakomitą wiedzą, w tym zakresie. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób, uczniowie w skupieniu i powadze złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika. Aktu tego dokonała "KSIĄŻKA", która dużą kolorową zakładką dotknęła ramienia każdego ucznia.
Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, odznaki, zakładki do książek oraz słodki upominek.
O uroczystym wydarzeniu będzie czytelnikom przypominał pamiątkowy plakat - DEKLARACJA POSZANOWANIA KSIĄŻKI, na którym czytelnicy złożyli podpisy.
Nowym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód z literaturą.

J. Reclaff-Ptaszyńska
M. Landowska