< ZK w Łubianie

Imieniny Szkoły

26 listopada to od wielu lat dzień szczególny w naszej placówce – obchodzimy wówczas Imieniny Szkoły. Przygotowania do tego święta zaczynają się już kilka tygodni wcześniej, kiedy rozpisane zostają konkursy i wyznaczone zadania dla klas. Tego dnia nie ma typowych lekcji: wspólnie odczytujemy fragmenty utworów naszego patrona, przedstawiamy ich inscenizacje, bierzemy udział w różnego rodzaju konkurencjach, śpiewamy, jemy łakocie, słowem – dobrze się bawimy.

Nie inaczej było w tym roku. Dzieci z klas I-III SP rozpoczęły dzień dyskoteką, na której, poprzebierane za postaci Mickiewiczowskie, bawiły się pod czujnym i czułym okiem wychowawców oraz pana Rafała. Reszta społeczności szkolnej zebrała się na dolnym holu, gdzie poszczególne klasy zaprezentowały scenki z utworów A. Mickiewicza. Zachwycały świetne pomysły interpretacyjne, ciekawe scenografie, piękne kostiumy i znakomite aktorstwo. Po „słodkiej” przerwie (dostaliśmy pączki, soczki i wafelki) odbył się konkurs: „Życie i twórczość Adama Mickiewicza w kalamburach i zagadkach”. Okazało się, iż wszyscy uczniowie są biegli w temacie biografii i dzieł patrona, jednak palmę zwycięzców zdobyła klasa Va (w kategorii klas IV - VI SP) oraz VIII ( w kategorii klas VII SP – IIIPG).

Oprócz Mickiewicza głównym bohaterem tego dnia była… szkoła. Jej piękna, granatowo-biała dekoracja sprawiała wrażenie, że ona również ubrała się „na galowo”. Na górnym holu miała miejsce wystawa pt. „Szkoła niegdyś i dzisiaj”, na dolnym zostały zaprezentowane prace konkursowe na temat „Portret szkoły” (pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VII b, Joanna Litwin). Zdjęcia ze szkolnego życia – te współczesne i sprzed lat - oglądaliśmy wspólnie podczas uroczystej akademii, którą zakończyliśmy nasze świętowanie.

J. GralkaZachęcamy do obejrzenia filmiku z opisanego wydarzenia na naszym koncie YouTube :)
Link do konta YouTube