< ZK w Łubianie

Dzień Dziecka w Zespole Kształcenia w Łubianie

Tradycyjnie 1 czerwca w Zespole Kształcenia w Łubianie wesoło świętowano Dzień Dziecka pod hasłem: „Bądź aktywny – oderwij się od komputera”.

Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, rodziców i hojności sponsorów przygotowano atrakcyjny program obchodów tego święta. Nasi milusińscy nie mogli narzekać na nudę.

Uroczystość rozpoczęła się brawurowym popisem młodych tancerzy z zespołu kaszubskiego. Ciekawie zaprezentowali się również uczniowie klas pierwszych w tańcu współczesnym.

Miłośnicy sportów mogli próbować swych sił i umiejętności w rozgrywkach sportowych w których wzięli udział również uczniowie ze szkół w Kościerzynie i Sierakowicach.

Na wszystkich uczniów czekały liczne atrakcje: dmuchańce, byk rodeo, zjeżdżalnie.

Wychowankowie z zainteresowaniem obejrzeli pokazy strażaków. Uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego oraz jak prawdziwi strażacy potrzymać „sikawkę”.

Znawcy historii z zaciekawieniem przyglądali się popisom rycerskim.

Każdy uczeń został obdarowany słodkościami.

Na zakończenie pan Dyrektor wręczał nagrody, dyplomy i wyróżnienia zwycięzcom konkursów i zawodów sportowych.

Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych, którzy mieli możliwość skorzystania z zabaw na nowym boisku szkolnym.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji tego dnia należą się prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Wdzydz - Panu Krzysztofowi Lisakowskiemu i radnemu wsi Łubiana – Panu Rafałowi Jażdżewskiemu za pozyskanie sponsorów i pomoc w przygotowaniu atrakcji dla najmłodszych.

Dziękujemy również:
- Prezesowi ZPS LUBIANA S.A. – Panu Zbigniewowi Andrzejewskiemu za przekazanie środków na zakup nagród dla uczestników konkursu MAM TALENT, koszulek dla członków zespołu kaszubskiego "Łubiańsczé Gzubë" oraz użyczenie rozdzielni elektrycznej i Panu Jarosławowi Litwin za jej podłączenie,
- Prezesowi KS Lubiana – Panu Krzysztofowi Kropidłowskiemu za udostępnienie robota do doskonalenia umiejętności gry w tenisa stołowego i Panu Piotrowi Peplińskiemu za nadzór nad udostępnionym sprzętem,
- Strażakom z OSP Lubiana za pokaz sprzętu i słodycze,
- Członkom stowarzyszenia Niflheim za przygotowanie stanowiska i pokaz walki wojów,
- Sponsorom:
* Marcin Wróblewski – firma Kruszywa Polskie S.A.
* Kazimierz Bonca – Stolarnia STOLBON,
* Maciej Narloch – Przedsiębiorstwo Budowlane NARLOCH Sp. z o. o.
* Angelika Roszkowska - firma Kruszywa Pomorze,
* Olgierd Hewelt - firma OL-TRANS,
* Henryk Ronkowski- firma Fabryka Okien i Drzwi,
* Janusz Czerwiński - Przedsiębiorstwo Pozyskiwania Kopalin,
* Mariusz Salwierz – firma Malwa,
* Starostwo Powiatowe w Kościerzynie,
* Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz,
- wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

M. Landowska
M. Pepliński