Wycieczka gimnazjalistów

We wtorek, 16 maja br. o godzinie 2.00 gimnazjaliści z klas trzecich i klasy drugiej, wraz z pilotem P. Gierszewskim i opiekunami: B. Rekowską, B. Skwierawskim, K. Janiszewską , R. Cieszyńskim, wyjechali w kierunku Wrocławia na wycieczkę.

Pierwszego dnia podziwiali piękno Wrocławia zwiedzając Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana, rynek, ratusz oraz wrocławskie ZOO Afrykarium. Na nocleg udali się do Karpacza.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi w Karpaczu, gdzie mogli podziwiać ekspozycje kamieni szlachetnych i ozdobnych z najbliższego regionu Sudetów jak i z całego świata. Wspólnie z przewodnikiem Sudeckim zwiedzili zamek Chojnik, a także przeszli przez Dziurawy Kamień, niewielką jaskinię do której przejścia nie jest potrzebna latarka. Podziwiali Wodospad Szklarka położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego o wysokości 13,3 m. Ostatnią atrakcją tego dnia było poznanie historii walońskich poszukiwaczy skarbów w Starej Chacie Walońskiej.

Trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu Pragi. Tego dnia pogoda szczególnie dopisała, a słońce nie odstępowało nas na krok. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Pradze, takie jak: Hradczany, katedrę św. Wita, Most Karola, Stare Miasto z zegarem Orloj, Małą Stranę, klasztor na Strahovie oraz Nowe Miasto – Plac Wacława.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy bardzo aktywnie, ponieważ przeszliśmy część Karkonoszy Niebieskim Szlakiem zwiedzając Domek Myśliwski, Samotnię i Strzechę. Silny wiatr uniemożliwił wejście na Śnieżkę. Aby miło spędzić ostatnie chwile w górach udaliśmy się na kolejkę górską, gdzie każdy miał okazję poczuć niesamowity dreszczyk emocji.

Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do domu.


K. Janiszewska
B. Rekowska