Szkolny Dzień Dziecka

1 czerwca 2017 r. w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Tego dnia nikt nie mógł narzekać na nudę. Dla wszystkich uczniów przygotowano wiele atrakcji. Wśród nich niewątpliwym hitem okazała się zabawa na dmuchańcach. Uczniowie nie odstępowali też strażaków z OSP w Łubianie, którzy zademonstrowali działanie urządzeń gaśniczych.

Uczniowie należący do zespołu „Łubiańsczé Gzubë” brali udział w kaszubskich obchodach Dnia Dziecka organizowanych przez Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Każde dziecko otrzymało przeróżne smakołyki w postaci popcornu, waty cukrowej, soczków, lodów, drożdżówek czy wafelków. Dodatkowymi atrakcjami były zawody sportowe.

Ważnym punktem obchodów był apel, na którym dyrektor szkoły oraz nasi goście: prezes Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S. A. Zbigniew Andrzejewski z sołtysem wsi Marcinem Żurkiem z okazji Dnia Dziecka złożyli wszystkim uczniom życzenia wszelkiej pomyślności i uśmiechu na co dzień, oraz wręczyli nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy zostali wyróżnieni w Konkursie „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”. Nagrodzeni zostali również uczniowie biorący udział w konkursach: „Od młodości do starości uczę się przedsiębiorczości”, „Pomocna dłoń” i „Wielkie i małe koty”

Dzień ten z całą pewnością można zaliczyć do udanych dzięki dobrej organizacji, wesołej zabawie i licznym niespodziankom.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji festynu z okazji Dnia Dziecka a zwłaszcza Zakładom Kruszywa w Rybakach, Zakładowi Metalowemu MAGMA, Zakładowi Stolarskiemu STOLBON, Firmie Budowlanej NARLOCH, Firmie WODNIK, Firmie Geodezyjnej Krzysztofa Jarońca, sklepom państwa Gackowskich i państwa Peplińskich oraz pracownikom i nauczycielom szkoły za zaangażowanie, życzliwość i ofiarność.

Szczególne podziękowania należą się Radnemu wsi Łubiana Panu Rafałowi Jażdżewskiemu za pozyskanie sponsorów i pomoc w przeprowadzeniu festynu.