Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów

Dnia 21.10.2016r w Biłgoraju (woj. Lubelskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. W tym wydarzeniu wzięło udział troje zawodników z naszej szkoły: Karolina Kropidłowska, Maja Kolczyk i Paweł Jankowski. Trenerem zawodników jest pan Marian Brunka, który od lat specjalizuje się w tej dziedzinie sportu i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Nasi zawodnicy reprezentują jeden z najlepszych klubów sportowych w Polsce- CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Pierwsza spośród trójki wystartowała Karolina Kropidłowska w kat.44kg, która po zaciętej rozgrywce wywalczyła złoty medal i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów. Karolina wyrwała 38kg i podrzuciła 50kg.

Jako druga zaprezentowała się Maja Kolczyk, która startując w kat.69kg uzyskała 119 kg w dwuboju i dzięki temu wywalczyła 5 miejsce. Mai do brązowego medalu zabrakło zaledwie 4kg.

Następnego dnia zaprezentował się Paweł Jankowski. Startując w kat.69kg i podnosząc 182kg w dwuboju, zdobył zasłużone 6 miejsce konkurując 26 zawodnikami.